Snový svět infračervené fotografie

Většina fotografů zachycuje svět tak, jak ho vidí lidské oko. Někteří však zkoušejí jiný přístup – například vypustit určité vlnové délky světla a další posunout. Vznikají tak snímky, jež vypadají, jako by je autoři stvořili v krajině snů
26.11.2018 - David Bimka

Jako v krajině duchů 

Francouzský fotograf Pierre-Louis Ferrer zaměřuje svůj objektiv na krásy rodné země. Kromě útesů v Normandii a rudě žhnoucích lesů se jeho oblíbeným místem stala zemědělská krajina Bretaně.

Město fénixe 

Prastaré čínské městečko Feng-chuang neboli „fénix“ leží v provincii Chu-nan a je jedním z mála, kde se dochovala téměř neporušená původní architektura v celé zástavbě – nikoliv jen několik památek. Historickému jádru vévodí mosty, na nichž se mnohdy tyčí chrámy nebo i „obyčejné“ obytné domy. 

Žhnoucí kotel Aljašky 

To, co běžně vypadá jako kamenitá pustina pokrytá tenkou vrstvou prašanu, se v infračerveném spektru mění v sálající výheň rudých, oranžových a růžových tónů. Bradley G. Munkowitz pořídil snímek v sérii, kterou zasvětil přírodě Aljašky.

Kanárková zákoutí 

Kolekci žlutých snímků pořídil Ferrer v departementu Dordogne na jihu Francie. Historická města Périgueux a Bergerac nabídla jeho upravenému objektivu nesčetné množství parků a starých zákoutí.

V chrámu měsíčního Buddhy 

Provincie Phuket na jihu Thajska patří mezi hlavní turistická lákadla země. Číslem jedna na seznamu památek, jež musejí návštěvníci vidět, se stal buddhistický chrám Wat Chalong. Velká pagoda prý obsahuje úlomek Buddhovy kosti, takže se svatostánek těší největší popularitě i u místních věřících.



  • Zdroj textu

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií
    Shutterstock, Profimedia

Další články v sekci