Novozélanďanku držela jako rukojmí zběsilá vačice
Nejmenovaná Novozélanďanka se vracela z nákupu, a zatímco vynášela věci z auta, uslyšela v nedalekém křoví šustění. Poté ucítila, jak jí něco leze po noze, a když ze sebe vetřelce v šoku setřásla, zjistila, že jde o vačici. Vyděšená žena pak utekla domů a zůstala tam uvězněná: Útočnice totiž odmítala odejít, a kdykoliv dotyčná vykoukla ven, zvíře vyrazilo za ní. Nešťastnice nakonec zavolala na policii, že ji vačice drží coby rukojmí.
Když na místo dorazili strážníci, dotěrný chlupáč skutečně jednomu z nich vyšplhal na nohu, naštěstí však nešlo o útok: Nejspíš se jednalo o mládě, které odvrhla matka, nebo o zatoulaného domácího mazlíčka. Policisté každopádně narušitelku odvezli a situace se obešla bez dalších komplikací.
TIP: Opeřená invaze: Krocaní gangy terorizují obyvatele amerických měst
Zatímco lidská populace v Dunedinu tak může být opět v klidu, původní ptáci, hmyz a stromy na Novém Zélandu si o takovém štěstí mohou nechat jen zdát. Vačice jsou totiž invazním druhem, který měl původně sloužit jako zdroj kožešiny. Na Novém Zélandu se poprvé objevily v roce 1837 z Austrálie. Bez přirozených nepřátel a s ochranou, která platila ještě v první polovině 20. století, jejich populace explodovala na dnes odhadovaných více než 47 milionů kusů. Podle odborníků mají vačice na svědomí množství ptáků a původních druhů stromů, zejména rātā, totara, tītoki, kōwhai a kohekohe.
-
Zdroj textu
-
Zdroj fotografií
Shutterstock