Kmen Mursi je nejspíše nejnebezpečnějším a nejagresivnějším kmenem celé Afriky. Jeho návštěva byla především v minulosti velice riskantní, domorodci se samopaly na zádech nesnesli přítomnost cizinců ve své vesnici. Ani dnes ale není návštěva zcela bez rizika – především kvůli dostupnému alkoholu a všudypřítomným zbraním.
Ženy kmene Mursí nosí velké labrety (hliněné nebo dřevěné talířky) vložené ve spodním rtu. Když dívka dospěje (obvykle do 15. roku), jsou jí vyraženy dva až čtyři přední zuby. Její matka jí následně rozřízne kůži pod spodním rtem a do ní vloží dřevěnou zátku. Když se ret zahojí, dívka si do něj postupně vkládá větší a větší talířek. Čím větší talířek žena má, tím je pro svého muže atraktivnější.
V dávných dobách sloužilo značení žen jako ochrana před jejich únosy. Labrety ve rtech měly dívky zošklivit. Dnes jsou talířky pouze ozdobou a typickým znakem. Dalším doplňkem pro tyto ženy jsou menší labrety v uších, dvoubarevné korálkové nebo kovové náramky a jizvové tetování po celém těle.
Příslušníci kmene Mursi žijí v Etiopii, v Národním parku Mago nedaleko řeky Omo. Počet Mursiů se pohybuje kolem 3 000. Jsou to kočovníci živící se pastevectvím a zemědělstvím.
Oblast v okolí řeky Omo v jižní Etiopii patří k nejméně probádaným částem světa. Žije zde okolo 40 domorodých kmenů, až donedávna takřka nedotčených moderní civilizací. Situace se ale rychle mění. Rozvoj infrastruktury v posledním desetiletí a výstavba nových silnic stále více zpřístupňuje tento dříve panenský svět.