Jak se žije v „nudli“: Superúzký dům z chicagského předměstí vznikl z nouze
V chicagském Deerfieldu stojí již od roku 2003. Za tu dobu se již stihl stát turistickou atrakcí. Dům, který svým tvarem připomíná dílek koláče, původně vznikl z nouze. Architekt Greg Weissman se poněkud netradičním řešením snažil co nejlépe využít úzký pozemek o celkové výměře 360 metrů čtverečných. Dílo se podařilo a deerfieldský „Pie House“ se v roce 2007 prodal za 284 tisíce dolarů (asi 6 milionů korun).
Dvoupodlažní dům o celkové obytné výměře přes 100 metrů čtverečných měří v nejužším místě necelý metr (tři stopy), přesto se do něj podařilo vměstnat dvě ložnice, dvě koupelny, plnohodnotnou kuchyň a nečekaně prostornou obytnou část v přízemí. Z pochopitelných důvodů mu chybí garáž, přilehlé parkovací stání ale nabízí hned šest míst.
TIP: Netradiční architektura: 10 nejpodivnějších lidských obydlí
Přestože lze „Pie House“ považovat za architektonickou raritu, není kvůli svému nepravidelnému tvaru nejužším domem na světě – před několika lety vznikl ve Varšavě domek architekta Jakuba Szczesnyho, který je v nejužším místě široký jen 92 centimetry a ve své nejširší části měří 152 centimetry.
-
Zdroj textu
-
Zdroj fotografiíVHT Studios